Plakat obrazujący tekst

Do 16 października br. mieszkańcy powiatu leszczyńskiego – studenci ostatnich lat studiów - mogą składać w Starostwie Powiatowym w Lesznie wnioski o przyznanie stypendium, będącego indywidualnym wyróżnieniem dla studenta i wsparciem w pokryciu kosztów związanych z nauką.

Rada Powiatu Leszczyńskiego w 2020 r. przyjęła Uchwałę Nr XXVIII/165/2020 w sprawie udzielenia pomocy materialnej studentom uczelni wyższych w formie miesięcznego stypendium wypłacanego przez okres ostatniego roku nauki.

Zgodnie z regulaminem o stypendium mogą ubiegać się studenci ostatniego roku studiów wyższych I stopnia kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera lub jednolitych studiów magisterskich albo studiów wyższych II stopnia. Świadczenie przeznaczone jest dla osób, które spełnią kilka warunków, w tym uzyskają średnią ocen co najmniej 4,0 z egzaminów i zaliczeń w poprzednim roku akademickim i wykażą się osiągnięciami w nauce, działalnością naukową bądź społeczną. Jednocześnie stypendium przeznaczone jest dla studentów, którzy po zakończeniu nauki zobowiążą się do podjęcia pracy na terenie powiatu leszczyńskiego lub w podmiotach realizujących zadania publiczne obejmujące swym działaniem mieszkańców powiatu na terenie miasta Leszna.

Stypendium wynosi 700 zł miesięcznie i będzie wypłacane od października do czerwca ostatniego roku studiów.

Uchwała