Na stadionie przy SOSW Rydzyna odbył się Dzień Powiatu Leszczyńskiego 2023

Powiat leszczyński otrzyma ok. 2,1 mln zł dofinansowania z programu Sportowa Polska na przebudowę kompleksu sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Rydzynie.

Samorząd złożył w maju br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o sfinansowanie połowy kosztów szacowanej na ok. 4,3 mln zł przebudowy kompleksu sportowego przy SOSW w Rydzynie.

Dzięki dotacji z budżetu państwa oraz środkom samorządowym obiekt ma zostać kompleksowo przebudowany. Zgodnie z założeniami ma powstać bieżnia okrężna (o dystansie 400 m) z czterema torami,  bieżnia prosta z sześcioma torami (dystans 100 m) o nawierzchni poliuretanowej oraz skocznia w dal z rozbiegiem z nawierzchni poliuretanowej. Projekt przewiduje także montaż ogrodzenia obiektu sportowego (z wyłączeniem trybun), piłkochwytów i stojaków rowerowych, a także zagospodarowanie terenów zielonych i infrastruktury towarzyszącej.