Władze powiatu leszczyńskiego przekazały dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie pięć wielofunkcyjnych łóżek sterowanych elektrycznie. Będą z nich korzystać pacjenci oddziału onkologicznego.

Starostwo Powiatowe w Lesznie za 64 tys. zł kupiło pięć wielofunkcyjnych łóżek sterowanych elektrycznie wraz z niezbędnym wyposażeniem. Zostały przekazane szpitalowi na podstawie umowy darowizny.

Powiat leszczyński od lat wspiera WSZ w Lesznie. W ciągu kadencji 2006-2010 i 2010-2014 samorząd przekazał dotacje lub kupił sprzęt medyczny o łącznej wartości ok. 620 tys. zł. Najdroższym zakupem był w 2014 r. ambulans (za 233 tys. zł). Powiat współfinansował także m.in. zakupy tomografu komputerowego, wideogastroskopu, zestawu laparoskopowego, ultrasonografu oraz urządzenia do izotopowej identyfikacji węzłów chłonnych i procesora tkankowego.

W obecnej kadencji samorządu powiat wsparł WSZ w Lesznie dwukrotnie. W 2015 r. przekazał 40 tys. zł na modernizację oddziału położniczego, a w 2016 r. kupił i podarował pięć łóżek dla oddziału onkologicznego.

W uroczystym przekazaniu łóżek uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak oraz radni powiatowi, z przewodniczącym Janem Szkudlarczykiem. Za pomoc podziękowali dyrektor WSZ Tomasz Karminski oraz ordynator szpitalnej onkologii Barbara Smereka – Gacek.

- Systematycznie wspieramy szpital na miarę możliwości budżetowych samorządu. Pacjentami lecznicy są m.in. mieszkańcy powiatu leszczyńskiego, więc planujemy tę politykę kontynuować w kolejnych latach – deklaruje starosta Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2016/artykuly/Szpital_lozka_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}