Przebudowywana droga powiatowa Osieczna - Goniembice

Spółka Colas Polska rozpoczęła naprawę uszkodzonego odcinka budowanej przez nią ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Osieczna – Goniembice.

Przebudowana droga powiatowa Osieczna – Goniembice i nowa ścieżka rowerowej wzdłuż tej drogi nie zostały oddane do użytku w terminie wynikającym z umowy zawartej z wykonawcą.

Podczas ostatniego spotkania Zarządu Dróg Powiatowych z wykonawcą inwestycji, jej projektantem i inspektorem nadzoru ustalono, że 11 października br. spółka Colas Polska rozpocznie naprawę uszkodzonego przez nawalne deszcze odcinka ścieżki rowerowej z Osiecznej do Goniembic. Odcinek ten zostanie rozebrany i w celu odciążenia usytuowanych niżej warstw gruntu wykonany w innej technologii podbudowy. Projektant zadeklarował, że w uzgodnieniu z wykonawcą przygotuje stosowne zmiany do obowiązującego projektu.

Według wykonawcy prace naprawcze mają potrwać około dwóch tygodni, o ile będzie sprzyjająca pogoda.

Po naprawie odcinka ścieżki i odbiorze technicznym przebudowana droga i nowa ścieżka rowerowa zostaną oddane do eksploatacji.