Starosta Jarosław Wawrzyniak z pracownikami ZDP Leszno przy sadzeniu lip przy drodze Krzemieniewo - Oporówko

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęli jesienne sadzenie drzew miododajnych przy drogach powiatowych.

W pierwszej kolejności sadzone są drzewa miododajne. To odpowiedź na apele pszczelarzy, którzy od lat alarmują, że niezbędne w rolnictwie pszczoły coraz częściej mają problemy z pozyskiwaniem nektarów czy soków, z których powstaje miód.

Powiat leszczyński otrzymał w tym roku ponad 19,5 tys. zł dotacji z budżetu województwa wielkopolskiego na zakup sadzonek drzew miododajnych.  Dofinansowanie pokryje 90 proc. kosztów zakupu roślin. Kupiono 150 lip, które obecnie pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie sadzą przy drodze powiatowej Krzemieniewo – Oporówko.

Facebook Powiat 2