Droga powiatowa w Wojnowicach

Spółka Infrakom Kościan zakończyła przebudowę ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach w gminie Osieczna.

Zgodnie z projektem droga powiatowa w Wojnowicach została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do miejsca za przepustem na Kanale Obry. Jezdnia została poszerzona do 5,5-6 m, wzmocniono jej nośność, umocniono destruktem pobocza i  odtworzono rowy przydrożne. W granicach Wojnowic zbudowano też ok. 150 m chodnika i nowe przejście dla pieszych.

Inwestycję za ok. 2,9 mln zł wykonała spółka Infrakom Kościan. Na przebudowę drogi powiat otrzymał dotację w wysokości blisko 1,9 mln zł (ok. 64 proc. kosztów) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę wydatków sfinansują powiat i gmina Osieczna.

UE PROW 2014 2020 Krzemieniewo