Dowódca 4.zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego płk Tomasz Kocikowski

Nowym dowódcą 4. zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego w Czerwieńsku został płk Tomasz Kocikowski. Jego poprzednik - płk Robert Borowy – został dowódcą obrony przeciwlotniczej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Płk Robert Borowy przeciwlotnikami stacjonującymi w koszarach w Czerwieńsku i Lesznie dowodził od lipca 2022 r. W związku ze zmianą dowództwa 16 października br. w Czerwieńsku odbyła się ceremonia przekazania sztandaru 4. zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego. Zdający obowiązki dowódcy pułku płk Robert Borowy przekazał sztandar płk. Tomaszowi Kocikowskiemu.

Płk Robert Borowy został dowódcą obrony przeciwlotniczej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.