Dziewięć studentek otrzymało nagrodę starosty leszczyńskiego za bardzo dobre wyniki w nauce. Samorząd powiatowy co roku nagradza najlepszych żaków.

Zgodnie z uchwałą rady powiatu co roku przyznawane są studentom studiów dziennych – mieszkańcom powiatu leszczyńskiego - nagrody za wyniki w nauce i inne osiągnięcia. W tym roku wnioski złożyło dziewięć osób, dwie z nich nie spełniały kryteriów.

Zarząd powiatu przyznał nagrody w wysokości 500-1200 zł dziewięciu studentkom. Najlepsze z nich: Maja Bortel i Paulina Liszatyńska na kierunku pedagogika na PWSZ w Lesznie uzyskały średnią ocen 4,98. Z dziewięciu wyróżnionych osób, po trzy studiują na PWSZ w Lesznie i na UAM w Poznaniu, po jednej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Nagrody otrzymali:

Maja Bortel z Klonówca, studentka PWSZ w Lesznie

Paulina Liszatyńska z Niechłodu, studentka PWSZ w Lesznie

Sara Ratajczak z Dłużyny, studentka UAM w Poznaniu

Alicja Ratajczak z Wojnowic, studentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Weronika Kosmalska z Kąkolewa, studentka UAM w Poznaniu

Ewa Misiorna z Gronówka, studentka Politechniki Poznańskiej

Daria Kubiak z Jezierzyc Kościelnych, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Kinga Malcher z Brenna, studentka UAM w Poznaniu

Ewelina Skopińska z Krzycka Wielkiego, studentka PWSZ w Lesznie

{gallery}2016/artykuly/Nagrody_starosty_studenci_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}