Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXXIV sesji przegłosowała pięć uchwał, w tym zmieniła tegoroczny budżet.

Radni po raz kolejny zmienili tegoroczny budżet powiatu i wieloletnią prognozę finansową. Dochody wzrosły o 457.200 zł, tj. do wysokości 76.399.640 zł, a wydatki wzrosły o 135.568 zł, do poziomu  90.437.262 zł.  Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 40.561.086 zł, czyli 45 proc. budżetu.

Radni wprowadzili do budżetu nową inwestycję - przebudowę kanalizacji sanitarnej i modernizację sanitariatów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie. Przegłosowali również wydanie 50 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodu operacyjnego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brennie.

Ponadto rada powiatu uchwaliła „Program współpracy Powiatu Leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego za 2024 rok” i zgodziła się na złożenie wniosku o dofinansowanie z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2024 Ochrona Zabytków modernizacji kolejnego dachu siedziby SOSW Rydzyna.