Starosta Jarosław Wawrzyniak składa gratulacje kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Marynia Ewie Jankowskiej

Zespół Pieśni i Tańca Marynia ze Święciechowy świętował podczas jubileuszowego koncertu swe 35-lecie.

Zespół powstał w 1988 r. i działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie. Założycielką i kierownikiem artystycznym jest Ewa Jankowska, a drugim instruktorem - Ewelina Konieczna. Marynia należy do najbardziej znanych zespołów ludowych w powiecie leszczyńskim. Prowadzi zajęcia taneczne dla dziewięciu grup wiekowych, od małych dzieci po młodzież, umożliwiając im rozwijanie swej pasji, jaką jest zamiłowanie do tańca. Zespół przede wszystkim promuje kulturę ludową, polskie tańce ludowe i narodowe, przyśpiewki i stroje ludowe. Oprócz programu ludowego prezentuje także inne formy tańca: disco, taniec stylizowany i taniec współczesny.

W czterogodzinnym jubileuszowym koncercie w Święciechowie wystąpiło ponad 130 członków zespołu. Założycielka zespołu Ewa Jankowska została uhonorowana Odznakę Honorową ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego

Życzenia jubilatom złożyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk. W koncercie uczestniczyli także wicestarosta Maciej Wiśniewski, wiceprzewodniczący rady powiatu Remigiusz Leciejewski, radna powiatu Wiesława Małycha i sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska.

Fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 2