Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej w Gronówku w gminie Lipno.

Zgodnie z projektem droga w Gronówku zostanie przebudowana na odcinku o długości ok. 1 km.  Jezdnia będzie miała szerokość 5,5 m, a chodnik – 2 m. Ponadto zakres prac przewiduje budowę kanalizacji deszczowej, nowego przejście dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości jazdy kierowców.

Powiat leszczyński otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ok. 2,7 mln zł dotacji, tj. na pokrycie prawie połowy kosztów szacowanych na ok. 5,5 mln zł robót.

Na oferty wykonawców ZDP czeka do 17 listopada br.

Gronówko