Podpisanie umowy na przebudowę przejść dla pieszych w Kłodzie

Spółka ENEA Oświetlenie ze Szczecina przebuduje dwa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej w Kłodzie, dzięki czemu znacznie zwiększy się tam bezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów. Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na tę inwestycję.

Przebudowana w 2022 r. droga powiatowa w Kłodzie to bardzo ruchliwa trasa, codziennie wykorzystywana m.in. przez dziesiątki pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem oraz produktami z fabryki przetwórstwa mięsnego Agro-Rydzyna w tej miejscowości.

Na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów powiat leszczyński otrzymał 100 tys. zł dofinansowania z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań na montaż na dwóch przejściach dla pieszych w Kłodzie urządzeń poprawiających bezpieczeństwo pieszych. Przy przedszkolu oraz w okolicach Centrum Integracji Społecznej w Kłodzie zamontowane będą systemy inteligentnej sygnalizacji świetlnej dla pieszych, posiadające czujnik dokonujący pomiaru prędkości zbliżającego się pojazdu, wymuszający zatrzymanie pojazdu i umożliwiający pieszemu bezpieczne przekroczenie jezdni. Oba przejścia zostaną też  doświetlone i doposażone w fakturowe oznaczenia nawierzchni.

Najtańszą ofertę – za 175 tys. zł - w przetargu złożyła spółka ENEA Oświetlenie ze Szczecina. Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz – przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha - podpisał dziś umowę z zastępca dyrektora ds. inwestycji poznańskiego oddziału ENEA Oświetlenie Marcinem Woźniakiem. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.