Krzysztof Szymanowski, zwycięzca XI Biegu Niepodległości w Rydzynie

Ok. 400 zawodników wystartowało w XI Rydzyńskim Biegu Niepodległości. Zwycięzcą biegu czwarty raz z rzędu został Krzysztof Szymanowski.

Trasa tradycyjnie liczyła 11 km, rozpoczęła się przy rydzyńskim zamku, wiodła ulicami Rydzyny, potem wokół zalewu i kończyła się przy hali sportowej. Najszybszym wśród ok. 400 zawodników okazał się Krzysztof Szymanowski z Kościana w czasie 00:37:37. Drugie miejsce zajął Dymytro Didovodiuk, a trzecie - Miłosz Szcześniewski. Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Petters z Bolesławca w czasie 00:43:16. Druga na mecie była Joanna Adamska, a trzecia - Martyna Zielińska.

Tradycyjnie patronat nad Rydzyńskim Biegiem Niepodległości objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a z budżetu powiatu sfinansowano zakup części medali dla uczestników biegu.