Droga powiatowa w Maruszewie

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Dąbcze-Maruszewo w gminie Rydzyna.

Przetarg został podzielony na dwa zadania. W ramach pierwszego z nich planowana jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez przebudowę przejścia dla pieszych w Maruszewie, jego oświetlenie oraz przebudowę i budowę 200 m chodnika.

Drugie zadanie obejmuje modernizację 2,6 km drogi powiatowej z Dąbcza do skrzyżowania w Maruszewie. Zakres prac przewiduje m.in. sfrezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowego asfaltu.

Powiat leszczyński na przebudowę przejścia dla pieszych oraz budowę chodnika przy przedszkolu w Maruszewie otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 440 tys. zł, a dotacja  z RFRD – do 348 tys. zł (80 proc.).

Na oferty wykonawców ZDP czeka do 23 listopada br.