Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Droga powiatowa Łoniewo - droga krajowa nr 12

Cztery oferty złożono w przetargu na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej na odcinku od ronda w Łoniewie przez Dobramyśl do skrzyżowania z drogą krajową nr 12.

Zakres planowanej inwestycji przewiduje budowę 2,7 km ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m o nawierzchni asfaltowej, a w granicach Dobramyśli – z kostki betonowej oraz jej odwodnienia.  Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych zaplanowano budowę dwóch nowych przejść dla pieszych i przejazdu dla rowerów, dwóch zatok autobusowych, a także odcinek chodnika.

W przetargu złożono cztery oferty, najtańsza z nich – 4.986.172 zł – należy do Firmy Usługowo Remontowej Jar-Bud Jarosław Daś z Widziszewa koło Kościana. Komisja przetargowa bada złożone oferty.  

Na inwestycję powiat otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 80 proc. jej koszów, tj. do 4,8 mln zł.  

Łoniewo

Logo strony