Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Droga powiatowa Zaborówiec - Włoszakowice

Trzy oferty złożono w drugim przetargu na zaprojektowanie budowy drogi dla rowerów wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Włoszakowice.

Najtańszą ofertę na wykonanie projektu drogi dla rowerów wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Włoszakowice (8 km) złożyła za 295 tys. zł spółka MS Road Project z Leszna. W przetargu termin  zakończenia prac projektowych drogi dla rowerów wyznaczony został na 31 maja 2024 r., a obiektów mostowych – na 30 września 2024 r.  

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na budowę drogi dla rowerów na odcinku od ul. Ogrodowej w Brennie w gminie Wijewo do początku zbudowanego w 2018 r. ciągu pieszo-rowerowego w Zaborówcu, a następnie na odcinku od zakończenia tego ciągu do zjazdu do leśniczówki Tłucznia (łącznie ok. 5 km). Szacowany koszt prac to 8,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 95 proc. kosztów, czyli do ok. 7,8 mln zł. Na budowę trzykilometrowego odcinka drogi dla rowerów od zjazdu do leśniczówki do ul. Wolsztyńskiej we Włoszakowicach samorząd będzie zabiegał o kolejne dofinansowanie.

Brenno

Logo strony