Koncert jubileuszowy Zespołu Tańca Ludowego "Moraczewo" w Lesznie

Zespół Tańca Ludowego „Moraczewo” jubileusz swego 35-lecia uświetnił koncertem w auli Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie.

Jubileuszowy koncert trwał prawie cztery godziny. Publiczności zaprezentowało się ponad 80 członków zespołu, prezentując m.in. obrzęd weselny i tradycyjnego Poloneza. Wraz z „Moraczewem”  na scenie wystąpił rydzyński Chór Novum pod dyrekcją Aliny Pietrzak.

W imieniu samorządu powiatowego gratulacje jubilatom z „Moraczewa” złożyli starosta Jarosław Wawrzyniak i przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk. Przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” z rąk Jana Dziedziczaka - posła i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – odebrała instruktorka zespołu Patrycja Maciejewska.

Zespół Tańca Ludowego działa przy Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Organizację jubileuszowego koncertu wsparł finansowo powiat leszczyński.

fot. L.Matuszewska leszno24.pl