Zakończenie przebudowy drogi powiatowej w Wojnowicach

Oficjalnie zakończona została przebudowa 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach.

Zakończona inwestycja była pierwszym etapem przebudowy drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Wojnowicach do granicy z powiatem kościańskim. W ramach tego zadania zmodernizowano 1 km drogi przepustu na Kanale Obry. Jezdnia została poszerzona do 5,5-6 m, wzmocniono jej nośność, umocniono destruktem pobocza, odtworzono rowy przydrożne, powstało również ok. 120 m chodnika i nowe przejście dla pieszych.

Inwestycja wykonana przez spółkę Infrakom Kościan kosztowała ok. 2,9 mln zł. Powiat na tę inwestycję otrzymał 1,9 mln zł dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Reszta wydatków została pokryta z budżetów powiatu i gminy Osieczna.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, burmistrz gminy Osieczna Stanisław Glapiak, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i radna sejmiku województwa wielkopolskiego Zofia Szalczyk.

Facebook Powiat 2