Mieszkanki powiatu leszczyńskiego spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Garzynie na bezpłatnych warsztatach artystycznych. Ich efektem są nowe umiejętności ozdabiania kolorowych apaszek, wazoników, puzderek, świeczników czy bombek.

Warsztaty artystyczne „Twórcze inspiracje – malowanie na jedwabiu i decupage” jako zadanie publiczne były współfinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego. Zorganizowało je Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górznie, którego członkowie podzielili się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w niebanalnych sposobach ozdabiania przedmiotów. Pokazali kilka z wielu technik malowania na jedwabiu i decupage. Udzielili także praktycznych rad, gdzie i jakie materiały kupować, jakich narzędzi używać, by móc rozwijać swoje artystyczne umiejętności i pasje.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ich uczestniczki, mając do dyspozycji materiały i przybory, samodzielnie, według własnych pomysłów, wykonały i ozdobiły różnorodne przedmioty, które zamieniły się w nietuzinkowe prezenty na różne okazje lub w ozdoby domu.

{gallery}2016/artykuly/Gorzno_Tworcze_inspiracje_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}