Podpisanie umowy na przebudowę drogi w Gronówku. Od lewej: skarbnik powiatu Marcin Wydmuch, kierownik ZDP w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz, członek zarządu spółki Infrakom Kościan Krzysztof Kluczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Lipno Łukasz Litka i kierownik budowy Łukasz Radkiewicz

Spółka Infrakom Kościan przebuduje 1 km drogi powiatowej w Gronówku. Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na tę inwestycję.

Zgodnie z projektem droga w Gronówku zostanie przebudowana na odcinku o długości ok. 1 km.  Jezdnia będzie miała szerokość 5,5 m, a chodnik – 2 m. Ponadto zakres prac przewiduje budowę kanalizacji deszczowej, nowego przejścia dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości jazdy kierowców.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła spółka Infrakom Kościan. Inwestycja kosztować będzie  4.277.242 zł. Na połowę jej kosztów powiat leszczyński otrzymał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, reszta wydatków zostanie sfinansowana z budżetów powiatu i gminy Lipno. Na wykonanie prac firma ma pół roku.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz przy kontrasygnacie skarbnika powiatu leszczyńskiego Marcina Wydmucha, podpisał umowę z członkiem zarządu spółki Infrakom Kościan Krzysztofem Kluczykiem. W spotkaniu uczestniczyli też starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Lipno Łukasz Litka i kierownik budowy Łukasz Radkiewicz.