Podpisanie umowy na przebudowę przejścia dla pieszych w Maruszewie. Od lewej: skarbnik powiatu Marcin Wydmuch, kierownik ZDP w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz, prezes Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic w Lesznie Wojciech Rajewski, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, burmistrz miasta i gminy Rydzyna Kornel Malcherek

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna przebuduje przejście dla pieszych na drodze powiatowej w Maruszewie w gminie Rydzyna.

W ramach poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu przebudowane zostanie przejście dla pieszych w Maruszewie, powstanie jego oświetlenie oraz przebudowany i zbudowanych będzie 200 m chodnika. Na tę inwestycję powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80 proc. jej kosztów.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna, które za wykonanie półrocznej inwestycji zaproponowało cenę 367.808 zł.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Dariusz Pasterkiewicz, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha, podpisał umowę z prezesem Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic Wojciechem Rajewskim. W spotkaniu uczestniczyli również starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i burmistrz miasta i gminy Rydzyna Kornel Malcherek.