Droga powiatowa - ul. Grotnicka we Włoszakowicach

Pięć ofert zostało złożonych w przetargu na przebudowę drogi powiatowej – ul. Grotnickiej we Włoszakowicach. Na inwestycję samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotację na połowę jej kosztów.

Projekt obejmuje przebudowę 825 m ul. Grotnickiej, od skrzyżowania z drogą w kierunku Bukówca Górnego do skrzyżowania z drogą gminną. Przebudowane będzie odwodnienie drogi, chodnik na długości 360 m, a także powstanie 700 m ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto przebudowane zostaną przystanki autobusowe i powstaną nowe przejście dla pieszych.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych przetargu najtańszą – za 3.424.320 zł – ofertę złożyła  Firma Usługowo- Handlowa Sob-Bruk Adam Sobiech z Pelikana koło Kościana. Powiat otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości połowy kosztów robót.

Komisja przetargowa sprawdza prawidłowość złożonych dokumentów.