Wiata turystyczna przy ścieżce powiatowej Osieczna - Goniembice

Oddane do użytku zostały dwie kolejne wiaty turystyczne w powiecie leszczyńskim. Rowerzyści mogą korzystać z obiektów przy ścieżkach rowerowych: Osieczna – Goniembice oraz Kąkolewo – Garzyn.

Powiat leszczyński otrzymał z budżetu województwa wielkopolskiego dotacje na dwie inwestycje  (po 25 tys. zł) z zakresu infrastruktury turystycznej. Firma Dawbud Group z Wilkowic zbudowała dwie wiaty: przy zbudowanej w tym roku przez powiat ścieżce rowerowej Osieczna – Goniembice oraz przy powstałej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ścieżce rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 12, na odcinku Kąkolewo – Garzyn.

W każdej z lokalizacji oddano do użytku – na utwardzonym kostką betonową terenie - drewnianą wiatę turystyczną ze stołami oraz ławami, stojaki rowerowe, samoobsługową stację naprawy rowerów oraz tablicę z mapą ścieżek rowerowych powiatu leszczyńskiego.

Każda z tych inwestycji kosztowała po ok. 60 tys. zł.