Uczestnicy spotkania w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Lipnie otrzymały dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie sprzęt gospodarstwa domowego. Artykuły kupili i przekazali członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Blue Brass Band” i Mażoretki „Twins” z Włoszakowic.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” z Włoszakowic powstała w 2012 r. Od tego czasu koncertowało w niej kilkudziesięciu młodych muzyków. Dyrygentem orkiestry jest Jagoda Miara, a jej instruktorami - Rafał Jagodzik – radny i członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego, Jagoda Miara i Krzysztof Kucharski.

Od 2015 r. wraz z orkiestrą występują Mażoretki „Twins”, prowadzone przez siostry Karolinę Prałat i Małgorzatę Kujawę. Zespół mażoretek zrzesza ponad 90 dziewcząt, które trenują w czterech grupach wiekowych.

Orkiestra oraz mażoretki zajęły drugie miejsce w niedawnym I włoszakowickim Korowodzie Światła. Wspólnie postanowili, że za otrzymaną nagrodę pieniężną, a także z własnych pieniędzy, kupią sprzęt gospodarstwa domowego dla  nowo powstałego Rodzinnego Domu Dziecka w Lipnie, prowadzonego przez Lucynę Sroczyńską.

Uroczyste przekazanie sprzętu dzieciom odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lesznie, w obecności wicestarosty leszczyńskiego Macieja Wiśniewskiego. W spotkaniu z dziećmi z Rodzinnego Domu Dziecka oraz z dziećmi i opiekunami muzyków i mażoretek uczestniczyli też Mateusz Juśkiewicz – kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie i Ewa Mendyka – Nitecka kierownik zespołu ds. pieczy zastępczej w PCPR.