Spotkanie w przedszkolu w Kłodzie

Dzieci z przedszkola w  Kłodzie spotkały się z policjantką i poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz potrzebę noszenia odblasków. Był to jeden z elementów zrealizowanego przez powiat projektu, w ramach którego zamontowano na dwóch przejściach dla pieszych w tej miejscowości tzw. inteligentne sygnalizacje świetlne.

W przedszkolu w Kłodzie odbyła się prelekcja edukacyjno-informacyjna, która miała uświadomić przedszkolakom i ich opiekunom konieczność prawidłowych zachowań na przejściach dla pieszych i w ich okolicach, a także ukształtować postawy świadomych uczestników ruchu drogowego. Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Lesznie z dziećmi spotkała się mł.asp. Agata Skoba z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Policjantka omówiła zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz potrzebę noszenia odblasków. Podczas spotkania dzieci otrzymały kamizelki oraz zawieszki i opaski odblaskowe, kupione przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie oraz Komendę Miejską Policji w Lesznie.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu zwiększającego bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na drodze powiatowej w Kłodzie,  dofinansowanego z Rządowego programu ograniczania  przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024. Działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach tego  zadania (m.in. montaż tzw. inteligentnych sygnalizacji świetlnych na dwóch przejściach dla pieszych) poparte zostały w tym przypadku działaniami z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.