Przebudowana droga powiatowa - ul. Lotnicza w Strzyżewicach

Spółka Strabag zakończyła przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej - ul. Lotniczej w Strzyżewicach w gminie Święciechowa.

Ul. Lotnicza została przebudowywana na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 12. Przebudowano chodniki i zjazdy na posesje, wymieniono krawężniki, uregulowano wysokości istniejących studni i wpustów kanalizacyjnych. Następnie po sfrezowaniu nawierzchni bitumicznej ułożono warstwę naprawczą asfaltu.

Prace za 795 tys. zł wykonała spółka Strabag. Inwestycja została dofinansowana przez gminę Święciechowa kwotą 300 tys. zł, resztę kosztów poniósł powiat leszczyński.