Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Radni na LXXVIII sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego przyjęli pięć uchwał, w tym zwiększyli tegoroczny budżet samorządu.

Radni zwiększyli tegoroczny budżet powiatu i zmienili wieloletnią prognozę finansową. Wydatki wzrosły o 2.280.869 zł, tj. do wysokości 89.814.322 zł.  Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński planuje przeznaczyć 33.995.553 zł, czyli 38 proc. budżetu.

Radni zwiększyli wydatki na przebudowę dróg powiatowych Dąbcze – Maruszewo (o 990.198 zł do wysokości 1.838.361 zł) oraz Wojnowice – granica powiatów leszczyńskiego i kościańskiego (o kwotę 1.640.000 zł do wysokości 3.700.000 zł), dzięki czemu będą mogły zostać rozstrzygnięte przetargi na te inwestycje.

Rada przyjęła sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej w 2023 r., przegłosowała też uchwały w sprawie dofinansowanie doskonalenia zawodowego, ustalenia specjalności i form kształcenia oraz maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli w 2024 roku oraz w sprawie wyrażenia zgody na powierzenie gminie Włoszakowice do realizacji zadania własnego powiatu polegającego na prowadzeniu szkoły ponadpodstawowej (liceum dla dorosłych) i podpisanie porozumienia.