Władze powiatu leszczyńskiego przekazały strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie namiot pneumatyczny do prowadzenia akcji ratowniczych. Połowę kosztów jego zakupu sfinansował samorząd.

Powiat leszczyński do lat wspomaga finansowo zarówno Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, jak i ochotników z ok. 60 jednostek OSP w powiecie.

- W tym roku z budżetu powiatu sfinansowaliśmy w połowie koszty zakupu namiotu pneumatycznego. Naszą politykę wspierania strażaków w ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu będziemy kontynuować w kolejnych latach – tłumaczy starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Namiot pneumatyczny wraz z wyposażeniem – oświetleniem i systemem ogrzewania - kosztował 36 tys. zł. Będzie wykorzystywany przy prowadzeniu dużych akcji ratowniczych. Strażacy potrzebują dziesięciu minut na jego rozłożenie. Może pomieścić 10-12 osób w pozycji leżącej lub kilkadziesiąt osób stojących.

- Powiat leszczyński współpracuje z nami, i to nie sporadycznie, ale systematycznie. Stałe wsparcie ze strony samorządu służy zarówno poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, jak i polepszeniu warunków pracy strażaków niosącym pomoc potrzebującym. To jeden z powodów, dla których Leszno i powiat leszczyński należą do najbezpieczniejszych w Wielkopolsce – informuje Robert Baran, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_strazacy_namiot_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}