Przekazanie samochodu OSP Brenno

Ochotnicza Straż Pożarna w Brennie ma nowy samochód operacyjny. Zakup pojazdu dla ochotników został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

OSP w Brennie działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i zapewnia mieszkańcom powiatu  bezpieczeństwo i pomoc potrzebującym w stanach zagrożenia pożarami, klęskami żywiołowymi i katastrofami ekologicznymi, w wypadkach drogowych, ratownictwie medycznym i wodnym. W związku ze znaczną odległością od Jednostki ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie nowy samochód operacyjny pozwoli skuteczniej realizować działania ratownicze.

Zakup busa dla ochotników został dofinansowany kwota 50 tys. zł z budżetu powiatu leszczyńskiego.

W uroczystym przekazaniu pojazdu strażakom uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz radni powiatu: Stanisław Kasperski, Wiesława Małycha, Jolanta Zamiatała i sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska.

foto Wijewo.pl

Facebook Powiat 2