Mistrzostwa Wielkopolski strażaków Państwowej Straży Pożarnej w tenisie stołowym w Święciechowie

W Święciechowie odbyły się coroczne Mistrzostwa Wielkopolski strażaków Państwowej Straży Pożarnej w  tenisie stołowym. Turniej tradycyjnie odbył się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, który uczestniczył w zawodach.

W mistrzostwach uczestniczyło 32 strażaków z wielkopolskich komend miejskich i powiatowych. Mistrzem Wielkopolski został  bryg. Arkadiusz Wypiór z Komendy Powiatowej PSP w Kole. Srebrnym medalistą został mł. kpt. Mateusz Skorupiński,  reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Lesznie, a brązowym st. asp. Piotr Mulczyński, także z KM PSP w Lesznie.

Leszczyńską komendę miejską straży pożarnej w organizacji mistrzostw wsparły Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu, Urząd Gminy Święciechowa, Szkoła Podstawowa w Święciechowie, Ludowy Klub Sportowy Błękitni Niechłód i Starostwo Powiatowe w Lesznie, które ufundowało część statuetek i upominków.

fot. KM PSP Leszno