Odśnieżanie powiatowej ścieżki rowerowej

Blisko 950 ton mieszaniny piasku i soli - o połowę więcej niż sezon wcześniej - zostało wykorzystanych tej zimy do utrzymania przejezdności dróg zarządzanych przez powiat leszczyński.

Działaniami zapewniającymi przejezdność dróg, oprócz pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, zajmują się także w razie potrzeby trzy firmy wybrane w przetargu. Dysponują one m.in. pługami, ładowarkami, piaskarkami i spycharkami. W zależności od warunków atmosferycznych utrzymaniem dróg może zajmować się nawet kilkanaście pojazdów.

Do zimowego utrzymania dróg w powiecie leszczyńskim w sezonie 2023/2024 przygotowano 1053 tony mieszaniny piasku z solą. Dotychczas zużyto zdecydowaną większość – 944 tony. Koszty zimowego utrzymania dróg poniesione m.in. na zakup mieszaniny, paliwa, wynajęcie sprzętu, zakup części i remonty wyniosły dotąd 479 tys. zł.