Logo Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie

Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim na koniec 2023 r. wyniosła 2,5 proc. , o 1 p.p. więcej niż rok wcześniej. Powiat pod względem niskiego bezrobocia zajmuje szóste miejsce w Wielkopolsce i 26 w kraju.

Na koniec 2023 r. stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim wynosiła 2,5 proc., przy 3,0 proc. w Wielkopolsce i średniej krajowej na poziomie 5,1 proc. Pod względem niskiego poziomu bezrobocia powiat leszczyński zajmuje obecnie szóste miejsce w Wielkopolsce (po mieście Poznaniu i powiatach: poznańskim, kępińskim, wolsztyńskim i śremskim).

Na koniec 2023 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie leszczyńskim wynosiła 602 osoby.