Otwarcie nowoczesnej obory w Trzebinach

W Trzebinach otwarta została obora Zakładu Rolnego Trzebiny należącego do Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare to jedna z najbardziej znanych firm rolnych w powiecie leszczyńskim. W skład spółki wchodzi sześć zakładów rolnych prowadzących produkcję roślinną i hodowlę bydła mlecznego. Obecnie pogłowie wynosi 2500 zwierząt, w tym 1170 krów mlecznych. Roczna produkcja mleka Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare to 13 mln litrów.

Otwarcie nowoczesnej obory z technologią firmy Lely w zakładzie Rolnym Trzebiny połączone było z dyskusją „Perspektywy automatycznego doju krów”.

W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.