Odsłonięcie pomnika Powstańców Wielkopolskich w Zaborówcu

W Zaborówcu w gminie Wijewo upamiętniono Powstańców Wielkopolskich z tej miejscowości. Wśród odsłaniających pomnik i tablicę był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Zaborówiec jest kolejną miejscowością  w powiecie leszczyńskim, w której uhonorowani zostali Powstańcy Wielkopolscy. Żołnierzom walczącym o niepodległość Polski poświęcone zostały pomnik i tablica. Uroczystość, w której uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele wielu instytucji i młodzież, odbyła się w asyście kompanii honorowej 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego, która oddała salwę.

Po tej uroczystości w sali wiejskiej odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Powstańców Wielkopolskich.  Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wygłosił prelekcję "Zaborówiec też miał swoich Powstańców", w której przedstawił sylwetki osób walczących w powstaniu, upamiętnionych na pomniku i tablicy. Na koniec spotkania odbył się koncert "Chwała i Cześć Bohaterom".

Fot. Wijewo.pl