Kompleks sportowy przy SOSW w Rydzynie

Powiat leszczyński złożył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wniosek o dofinansowanie budowy bieżni i skoczni w dal przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie.

W ub.r. powiat leszczyński otrzymał ponad 2,1 mln zł dofinansowania (na połowę kosztów inwestycji) z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska na przebudowę kompleksu sportowego przy SOSW w Rydzynie. Zakres robót obejmuje budowę bieżni okrężnej (o dystansie 400 m) z czterema torami, bieżni prostej z sześcioma torami (dystans 100 m) o nawierzchni poliuretanowej oraz skocznię w dal z rozbiegiem z nawierzchni poliuretanowej. Projekt zawiera też montaż ogrodzenia obiektu sportowego (z wyłączeniem trybun), piłkochwytów i stojaków rowerowych, a także zagospodarowanie terenów zielonych i infrastruktury towarzyszącej.

Powiat złożył w lutym br. drugi wniosek o dofinansowanie tej inwestycji – tym razem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W tym przypadku samorząd zabiega o 1 mln zł na budowę bieżni okrężnej, bieżni prostej i skoczni w dal.