Siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie

Prowadzony przez powiat leszczyński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie ogłosił przetarg na budowę systemu odprowadzania wód opadowych oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej. Powiat otrzymał na tę inwestycję prawie 1,3 mln zł dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Samorząd planuje kolejny etap modernizacji zabytkowej siedziby SOSW w Rydzynie. Głównym problemem obiektu są uszkodzone przez wilgoć mury. Budynki wymagają przeprowadzenia pilnych prac naprawczych związanych z likwidacją przyczyn ich zawilgocenia spowodowanych m.in. niesprawną instalacją sanitarną. Nieszczelny system jej istniejących zbiorników powoduje dostawanie się wilgoci w mury budynku i degradację jego elewacji, w tym pękanie murów.

SOSW w Rydzynie ogłosił przetarg na budowę systemu odprowadzania wód opadowych oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i  budowę przepompowni ścieków z rurociągiem tłocznym. Planowana jest też przebudowa kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją sanitariatów. Inwestycja jest podzielona na dwie części, jedna ma być wykonana do 31 sierpnia br., a druga – do 30 września br.

Na oferty wykonawców SOSW w Rydzynie czeka do 4 kwietnia br.