Podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym z RWOPR w Lesznie. Od lewej: starosta Jarosław Wawrzyniak, prezes Artur Nowak, wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Powiat leszczyński podpisał z Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Lesznie umowę, w ramach której dofinansuje letnie patrole wodniaków nad jeziorami.

Samorząd powiatowy co roku wspiera finansowo działania związane z zapewnieniem w okresie letnim bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i turystów nad akwenami wodnymi. Działalnością tą zajmuje się Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lesznie.

Powiat leszczyński przeznaczył w 2024 r. 8 tys. zł na zabezpieczenie akwenów wodnych w powiecie leszczyńskim w sezonie wakacyjnym przez ratowników wodnych. Pieniądze zostaną wydane m.in. na zakup paliwa i oleju do łodzi patrolujących jeziora oraz na zabezpieczenie imprez wodnych odbywających się na wodach powiatu leszczyńskiego.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta podpisali umowę z prezesem RWOPR Arturem Nowakiem.