Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie zorganizowały w siedzibie starostwa powiatowego kiermasz ozdób świątecznych. Za niewielkie kwoty można było kupić stroiki, aniołki czy obrazki.

WTZ działa w Rydzynie od 1999 r. , początkowo przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym, a od 2007 r. pod egidą Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej „Pro – Activ” .To placówka pobytu dziennego, zajmująca się rehabilitacją społeczną i zawodową oraz wsparciem osób niepełnosprawnych w uzyskaniu samowystarczalności pozwalającej na samodzielne i aktywne życie osobiste, zawodowe i społeczne.

Zajęcia odbywają się w pracowniach o różnych profilach zawodowych - gospodarstwa domowego, krawiecko – dziewiarskiej, tkackiej, stolarskiej, plastycznej i komputerowej.

Co roku uczestnicy warsztatów pod nadzorem opiekunów wykonują ozdoby świąteczne, które potem są sprzedawane na kiermaszach. Malują na szkle, zdobią wykonaną przez nich ceramikę, tkają ozdobne bieżniki, rzeźbią, szyją i haftują.

Ozdoby z Rydzyny były sprzedawane podczas kiermaszu w siedzibie starostwa powiatowego. Ok. 30 uczestników warsztatów wykonało różnego rodzaju ozdobne i użytkowe przedmioty m.in. karmiki, kolorowe obrazki z drewna, kalendarze, kartki, zaproszenia, obrazy malowane farbami, aniołki z gipsu, stroiki, wyszywane i haftowane obrazki. Większość prac została sprzedana.