Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie

Powiat leszczyński otrzymał 201 tys. zł dofinansowania na czwarty etap wymiany więźby i pokrycia dachowego zabytkowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. Dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego samorząd zmodernizował już dachy ośmiu budynków.

Powiat leszczyński od 2019 r. realizuje projekt „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”. Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków przewiduje wsparcie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych m.in. przy zabytkach uznanych za Pomnik Historii, a decyzją Prezydenta RP za taki uznany został m.in. zamek w Rydzynie wraz z jego oficynami – wschodnią i zachodnią, w których mieści się SOSW Rydzyna. W latach 2020-2022 samorząd trzykrotnie uzyskał dofinansowanie na wykonanie prac dekarskich i budowlanych w ośmiu z jedenastu budynków SOSW.  

Samorząd powiatowy w ub.r. złożył wniosek o dotację na czwarty etap robót – wymiany więźby dachowej i pokrycia dachowego na kolejnym obiekcie SOSW Rydzyna. Koszt planowanych prac oszacowano na 450 tys. zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 201 tys. zł (45 proc. kosztów).

Logo strony