Debata na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego w Boszkowie Letnisku

W Boszkowie Letnisku odbyła się debata na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarach przywodnych i wodnych w tej miejscowości rekreacyjnej. Udział w niej wzięli m.in.  przedstawiciele samorządów, policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, p.o. komendanta miejskiego policji w Lesznie Sławomir Glapiak, a także przedstawiciele gmin i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas debaty omówiono stan bezpieczeństwa na terenie gminy Włoszakowice, wskazano najczęściej popełniane przestępstwa i wykroczenia, szczególnie te najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa. Rozmawiano także o możliwości wprowadzenia ograniczeń bądź zakazu korzystania na Jeziorze Dominickim z jednostek pływających wyposażonych w silniki spalinowe. Poruszono także tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Policjanci przypomnieli także o możliwości korzystania z aplikacji Moja Komenda, przy okazji przypominając dane kontaktowe do poszczególnych policjantów z Posterunku Policji we Włoszakowicach. Zaprezentowano także narzędzie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, naniesione zagrożenia w gminie Włoszakowice oraz walory aplikacji.