38 Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym

Krzysztof Szymanowski z Kościana i Karolina Cukierska z Bukówca Górnego zostali zwycięzcami 15-kilometrowego biegu głównego rozgrywanego w ramach Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. To największa tego typu masowa impreza sportowa w powiecie leszczyńskim.

38 edycja Biegu Sokoła zgromadziła na starcie ponad 650 biegaczy z wielu miejsc w Polsce. W biegu głównym na 15 km wystartowało 250 osób.

Trasę biegu głównego najszybciej pokonał Krzysztof Szymanowski z Kościana w czasie 50:47 minuty. W klasyfikacji generalnej kobiet najszybsza okazała się Karolina Cukierska z Bukówca Górnego (1:04:24). Mistrzem Polski Lekarzy został Cezary Duda z Poznania (56:53).

Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi młodzieżowe na 1 km, 2 km i 4 km.

Organizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Bukówcu Górnym impreza tradycyjnie została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. W uroczystym rozpoczęciu Biegu Sokoła uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.