Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W Rydzynie odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju rozegranym w siedzibie rydzyńskiej podstawówki uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin z powiatu leszczyńskiego oraz miasta Leszna.  Rywalizacja służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy o ochronie przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji pożarnictwa.

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy 1-4 i 5-8 oraz szkoły  ponadpodstawowe. Uczniowie rozwiązywali testy wiedzy, a trzech najlepszych dodatkowo jeszcze w części praktycznej.

Nagrody najlepszym uczniom wręczali komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sebastian Kozłowski, prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lesznie Arkadiusz Pawlak, burmistrz miasta i gminy Rydzyna Kornel Malcherek oraz sekretarz powiatu leszczyńskiego Katarzyna Kamińska.

Klasyfikacja turnieju

I grupa wiekowa (klasy I-IV szkoły podstawowej)

1.Franciszek Jagodziński (SP Święciechowa)

2.Izabela Potyrała (SP Lipno)