Kompleks sportowy przy SOSW w Rydzynie

Wniosek o dofinansowanie kwota 1 mln zł budowy bieżni i skoczni w dal w ramach przebudowy kompleksu sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie znalazł się na liście rankingowej Programu Lekkoatletycznego 2024 samorządu województwa wielkopolskiego.

W ogłoszonym przez SOSW Rydzyna przetargu najkorzystniejszą ofertę – za 3.751.500 zł - złożyła spółka Activa Longin Witkowski z Łodzi.  Wykonawca ma zbudować bieżnię okrężną (o dystansie 400 m) z czterema torami, bieżnią prostą z sześcioma torami (dystans 100 m) o nawierzchni poliuretanowej oraz skocznię w dal z rozbiegiem z nawierzchni poliuretanowej. Projekt przewiduje także montaż ogrodzenia obiektu sportowego (z wyłączeniem trybun), piłkochwytów i stojaków rowerowych, a także zagospodarowanie terenów zielonych i infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie sześciu miesięcy od podpisania umowy.

W ub.r. powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie na połowę kosztów inwestycji (do 2,1 mln zł) z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska. W tym roku powiat złożył wniosek o 1 mln zł dotacji z Programu Lekkoatletycznego 2024 samorządu województwa wielkopolskiego. Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego projekt budowy bieżni i skoczni w dal znalazł się na liście rankingowej, którą ma zatwierdzić w maju br. sejmik województwa wielkopolskiego.