25-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rydzynie

Prowadzone przez Stowarzyszenie Pro-Activ z Rydzyny Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie obchodziły 25-lecie swej działalności.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie utworzył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie, w siedzibie którego prowadzona jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnościami. Obecnie korzystają z niej 33 osoby z czterech powiatów, w tym 15 z powiatu leszczyńskiego. W 25-letniej historii WTZ uczestników zajęć i terapii było ok. 120.

Po sześciu latach prowadzenie warsztatów przejęło Stowarzyszenie Pro-Activ z Rydzyny i zajmuje się tym do dziś. Uczestnicy warsztatów korzystają z terapii w pracowniach: krawiecko-dziewiarskiej, plastycznej, gospodarstwa domowego, tkackiej, komputerowej i stolarskiej, poddawani są także rehabilitacji ruchowej.

Większość kosztów działalności WTZ pokrywa Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, część kosztów ponosi powiat leszczyński.

W jubileuszu WTZ w Rydzynie uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie Mateusz Juśkiewicz.

Fot. Justyna Rutecka-Siadek leszno24.pl