Przekazanie obowiązków komendanta miejskiego policji w Lesznie

Insp. Piotr Gorynia został p.o. komendanta miejskiego policji w Lesznie. Zastąpił kierującego przez dwa miesiące leszczyńskimi policjantami mł. insp. Sławomira Glapiaka.

Po przejściu na emeryturę insp. Krzysztofa Nowaka od lutego obowiązki komendanta miejskiego policji w Lesznie pełnił I zastępca mł.insp. Sławomir Glapiak.

Nowym p.o. komendanta został insp. Piotr Gorynia, który przez ostatnie 10 lat dowodził gostyńską policją.

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie, w obecności I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu insp. Sławomira Piekuta nastąpiło zdanie i objęcie stanowiska komendanta.

Insp. Piotr Gorynia służy w policji od 28 lat. Od 1998 r. związany był z pionem kryminalnym, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, aż do 2010 r., kiedy został naczelnikiem wydziału kryminalnego. W 2013 r. został I zastępcą komendanta powiatowego policji w Gostyniu, a od kwietnia 2014 r. komendantem powiatowym policji w Gostyniu.