Droga wojewódzka Leszno - Rydzyna

Powiat leszczyński otrzyma dotację na budowę wiaty turystycznej przy drodze wojewódzkiej Leszno – Rydzyna. Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z budżetu województwa wielkopolskiego znalazł się na liście rankingowej Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku powiat planuje zagospodarować infrastrukturą turystyczną teren w Dąbczu, przy istniejącej ścieżce rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej Leszno – Rydzyna. Miejsce to znajduje się u zbiegu trzech ciągów pieszo-rowerowych łączących Rydzynę z Dąbczem, Moraczewem i Lesznem.  Budowę infrastruktury turystycznej w tym miejscu zaplanowano także ze względu na bliskość zbiornika wodnego Rydzyna, stanowiącego jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie.

W ramach projektu o wartości 95 tys. zł zaplanowano – na utwardzonym terenie - budowę drewnianej wiaty turystycznej ze stołami oraz ławkami, montaż stojaków rowerowych oraz tablicy z mapą ścieżek rowerowych powiatu leszczyńskiego i samoobsługowej stacji naprawy rowerów. Wniosek znalazł się na liście rankingowej Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a dofinansowanie może stanowić do połowy kosztów inwestycji, maksymalnie 47,5 tys. zł.