Zwycięzcy konkursu - uczniowie SOSW Rydzyna

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie odbył się 31. Konkurs Wiedzy Ekologicznej o tytuł „Młody Przyjaciel Środowiska”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

W konkursie uczestniczyła rekordowa liczba 33 uczniów klas IV – VIII  z Zespołu Szkół Specjalnych z Leszna, Górzna,  Rawicza, Brzezia, ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Lesznie oraz ze Specjalnego Ośrodka  Szkolno  - Wychowawczego w Rydzynie.

Celem konkursu było propagowanie i podnoszenie wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie świadomego działania na rzecz ochrony środowiska.

W kategorii starszej (klasy VII – VIII) pierwsze miejsce i tytuł  „Młody Przyjaciel Środowiska” zdobyli uczniowie SOSW w Rydzynie w składzie: Dagmara Gała, Patrycja Glapiak i Alan Drygas. Drugie miejsce zajęli uczniowie ZSS w Brzeziu, a trzecie - ZSS w Górznie.

Natomiast w kategorii młodszej (klasy IV-VI) wygrali uczniowie z ZSS w Rawiczu, miejsce drugie zajęli uczniowie ZSS w Lesznie, natomiast trzecie miejsce - SOSW w Rydzynie.

Wśród licznych sponsorów nagród dla uczniów było Starostwo Powiatowe w Lesznie.