Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Radni na LXXXI sesji – ostatniej w kadencji 2018-2024 - Rady Powiatu Leszczyńskiego przyjęli cztery  uchwały, w tym zmienili tegoroczny budżet samorządu.

Radni zmienili tegoroczny budżet powiatu i wieloletnią prognozę finansową. Planowane dochody zmniejszyły się o 4.934.653 zł, tj. do wysokości 76.694.918 zł. Planowane wydatki także zmniejszono o 4.934.653 zł, tj. do wysokości 90.885.915 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński planuje przeznaczyć 31.455.082 zł, czyli 35 proc. budżetu.

Zmniejszenie dochodów związane jest z rezygnacją z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na przebudowę drogi Wijewo – granica powiatów leszczyńskiego i wschowskiego oraz złożeniem wniosku o zmianę inwestycji.

W budżecie zapisano nowe inwestycje: opracowanie projektu przebudowy drogi powiatowej w Górce Duchownej (100 tys. zł), kolejny etap przebudowy dachów budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie (451 tys. zł), budowę dróg dla rowerów wzdłuż dróg powiatowych: Lasocice -Święciechowa (75 tys. zł), Kłoda – Tarnowa Łąka (75 tys. zł) i Gronówko – Leszno (75 tys. zł).

Radni ponadto uchwalili stanowisko dotyczące protestów i kluczowych postulatów polskich rolników.