Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Lesznie

W Lesznie odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

76 uczniów z 13 szkół podstawowych z Leszna i powiatu leszczyńskiego rywalizowało  o awans do eliminacji wojewódzkich (24 maja br. w Śremie). Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym i test skrzyżowań, pokonywali na rowerze tor przeszkód i zaliczali przejazd rowerowy na terenie miasteczka ruchu drogowego. Grupowo z kolei udzielali poszkodowanym pomocy medycznej. Wszystkie konkurencje oceniali sędziowie - policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

W I kategorii (10-12 lat) wygrała Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lesznie, przed Szkołą Podstawową Nr 5 w Lesznie i Szkołą Podstawową Nr 10 w Lesznie.

W II kategorii (13-15 lat) zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lesznie, druga była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lesznie, a trzecia - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lesznie.

Zakup części nagród dla uczniów został sfinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.