Radni i Zarząd Powiatu Leszczyńskiego VII kadencji

Rada Powiatu Leszczyńskiego na pierwszej sesji wybrała władze samorządowe VII kadencji.

Na początku zwołanej przez komisarza wyborczego w Lesznie pierwszej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego VII kadencji wybrani 7 kwietnia br. radni odebrali od przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej w Lesznie Katarzyny Stanek zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli ślubowanie.

Rada Powiatu Leszczyńskiego w tajnym głosowaniu wybrała swoje władze. Przewodniczącym rady został Remigiusz Leciejewski, wiceprzewodniczącymi – Marcin Barczyk i Anita Solarczyk. Na starostę leszczyńskiego radni zgłosili dwóch kandydatów: Maciej Wiśniewski zdobył 11 głosów, a Czesław Fedyk – 5. Dotychczasowy wicestarosta zastąpił kierującego zarządem powiatu przez dwie kadencje (2014-2024) Jarosława Wawrzyniaka. Na wniosek starosty rada wybrała wicestarostę Rafała Jagodzika oraz pozostałych trzech członków pięcioosobowego zarządu – radnych Wojciecha Antoniaka, Irenę Grobelną i Stanisława Kasperskiego.